Қысқа мерзімді жоспар №

 

ҰМЖ тарауы:6-тарау Шытырман оқиғалы ойындар және команда құрушы.

Мектеп:№119

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:  М.Жұбаниязов

Сынып: 7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ойындар арқылы мәселелерді шешу дағдыларын жетілдіру.

Сабақ негізделген оқу мақсаты

7.1.4.1 ­Қимыл-қозғалысты  орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын  жақсарта білу.

Сабақтың мақсаттары

Барлығы:

 

Көпшілігі:

 

Кейбірі:

Бағалау критериі

Жаттығуларды жасауда өзінің қателіктерін атайды және қателіктермен жұмыс жасайды

Топта жұмыс жасау барысында өзінің біліктілік сапасын жақсартады

Тілдік мақсат

Оқушылар:

 

Негізгі сөздер мен тіркестер:

 

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:

 

Құндылықтарға баулу

 

Пәнаралық байланыс

 

Алдыңғы оқу

 

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ортасы

(С, Т) Ойыншылар екі командаға бөлінеді – «аңшылар» және «үйректер». «Аңшылар» сызықтан тыс шеңберге тұрады, ал «үйректер» шеңбердің ішіне орналасады. Белгі бойынша «аңшылар» «үйректерге» доп тигізуге тырысады. Олар шеңбердің ішінде жүгіріп және секіріп, доптан қашады. «Оқ тиген үйрек» ойыннан шығады. Ойын барлық «үйректер» өлтірілгенге дейін жалғасады.

Соданкейінкомандаларрөлдеріменауысады. Барлық «үйректерге» оқтигізген «аңшылар» командасыжеңіскежетеді.

Ойын үлкен қарқындылықты. Ойыншылар ойын барысында жеткілікті жүктеме алғандықтарын қадағалау қажет.

Сұраңыз: Сендер басқа команданы қалай ойыннан шығардыңдар? Сендер командаларың жақсырақ жұмыс істеуі үшін не істей аласыңдар? (мысалы, бір-бірімен ақылдасу, басқа команданың әлсіз тұстарын анықтап, «команданың әңгімелесуі» арқылы басқа команданы ойыннан шығару тәсілдерін талқылау.

 

 

(С, Т, Ф) Баскетбол қалқандары болмаса, ойын жеңілдетілген ережелер бойынша өткізілуі мүмкін. Алаң шартты түрде белгіленеді, қалқан мен баскетбол кәрзеңкесінің орнына биіктікте (орындықта) бір ойнышы тұрады. Оның міндеті – орнынан кетпей, лақтырылған допты қағып алу. Ойын баскетболдың жеңілдетілген ережелері бойынша жүргізіледі (ауттарсыз).

Ойынның ұзақтығы – 5 минуттан екі тайм. Дәлдікті дамыту және қозғалыс үйлесімін жақсарту.

 

Ойын алаңы, 2-3 доп

 

 

 

 

 

 

 

 

Бос ойын кеңістігі

 

 

 

 

 

 

 

 

Ойыналаңы, баскетбол доптары, бор

Соңы

 

 

 

 

 

 

 

Қосымша ақпарат

Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия

-Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

-Бүгін оқушылар не білді?

-Сыныптағы ахуал қандай болды?

-Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

-Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

-Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

 

 

Қорытынды бағамдау

 

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

 

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

 

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымда жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1.

2.

 

 

№119 орта мектеп

 

Дене шынықтыру пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары

 

Тақырыбы: Шытырман оқиғалы ойындар және команда құрушы.

 

Сыныбы:    7

 

Пән мұғалімі: М.Жұбаниязов

                                                                                                            2021-2022 оқу жылы

Сұрақ қою

Security code
Суреттегі кодты енгізіңіз